Kiralamak istediğiniz villanın detay sayfasının sol tarafında yer alan REZERVASYON YAP sekmesinden MÜSAİTLİK DURUMU butonuna tıklayarak villanın müsaitliğini kontrol edebilir, konaklama yapmak istediğiniz tarih aralığının müsait olması durumunda minimum 5 veya 7 gece (seçtiğiniz aya göre değişmektedir) seçildikten sonra açılan pencerede yer alan konaklayacak kişi sayısı (yetişkin ve çocuk olarak) seçilir.

Sonrasında kiralamak istediğiniz villanın konaklama yapacağınız tarih aralığındaki fiyatını ve ön ödeme olarak ödenmesi gereken depozito tutarını (toplam tutarın %30’u) görebilirsiniz.

Yeşil renkteki REZERVASYON YAP sekmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan rezervasyon sayfasında yer alan bilgiler doldurularak ön rezervasyon talebiniz tarafımıza iletilir. Satış ekibimiz gönderdiğiniz talebi inceledikten sonra hemen sizlere iletişime geçerek (telafon,sms ve mail yoluyla) ön rezervasyon talebinizin onaylanabilmesi için gerekli ödeme evraklarını tarafınıza iletir.

Ödemenizin tahsil edilmesinin ardından konaklama yapacağınız villaya ait sözleşme detaylarınız tarafınıza mail yoluyla iletilecektir.

Web sayfamızda bulunan villalarımıza ait detay sayfalarında ve villa listeleme sayfalarında, villalarda konaklayabilecek kişi kapasiteleri ve yatak odası sayıları belirtilmektedir.

Yemek servisi hizmetimiz bulunmamaktadır. Villalarımıza ait mutfaklarda kendi yemeklerinizi pişirebilir,kendi ellerinizle güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayabilirsiniz.Özel barbekü hizmeti talep etmeniz durumunda, anlaşmalı olduğumuz özel şeflerden bu hizmeti ücret karşılığında alabilirsiniz.Ücret ve hizmet detayları ile ilgili bizleri arayabilirsiniz.

Elektrik,su,tüpgaz kullanımı,havuz ve bahçe bakımı giderleri ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti ücrete dahildir. Konaklamanız esnasında ekstra temizlik hizmeti talep etmeniz durumunda 1 gün öncesinde firmamıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu hizmet ücret karşılığinda verilmektedir.

Toplam kiralama bedelinin %30'luk kısmının ödenmesine istinaden rezervasyon onayınız,sözleşme ve ödeme bilgileriniz rezervasyon formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir.

Web sayfamızda veya sosyal mecralarda paylaştığımız fiyatlar villanın toplam fiyatıdır. Kişi başı fiyat uygulamamız bulunmamaktadır. (Örnek : 4 kişi konaklama kapasitesine sahip bir villada 2 kişi de kalsa 4 kişi de kalsa villanın fiyatı aynıdır.)

Rezervasyon formunun oluşturulmasının ardından ilk etapta, konaklama yapacağınız tarih aralığındaki villanın toplam kiralama bedelinin %30'luk kısmının ödenmesi gerekmektedir.Bu tutar rezervasyon formunu doldurduğunuz sırada sizlere ön bilgi olarakta verilmekte ayrıca tarafınıza ulaşan ön rezervasyon bilgilerinizde de yer almaktadır. %30'luk depozito ödemesini tarafınıza mail ile göndereceğimiz ödeme linki üzerinden güvenli bir şekilde (3d secure ile) kredi kartınız ile yada firma hesap numaramıza yapacağınız havale/eft (western union) ödemesi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kalan %70'lik tutar ise villaya giriş esnasında nakit olarak ödenecektir.

Web sayfamızda bulunan villaların denize olan mesafeleri villalara ait detay sayfalarında belirtilmektedir.Ayrıca villaların markete,restauranta ve kent merkezine olan mesafelerini de içeren bilgilere yine bu sayfalardan ulaşabilirsiniz.

TARAFLAR 

İş bu sözleşme tarafları, Wings Seyahat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Müşteri ve Ziyaretci olarak belirlenmiş olup. Taraflar sözleşmede belirtilen şekilde tanımlanmıştır. 

WİNGS

Merkezi Kalkan Mah. Cumhriyet Cad No: 48/2 Kaş/ Antalya adresinde,Şubesi Taşyaka Mah. Baha Şıkman Cad. N:41/1 Fethiye-MUĞLA adresinde bulunan Wings Seyahat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ni (Kaş V.D. 813 105 78 04 ) ifade eder.(Sözleşme içerisinde kısaca ''WİNGS'' olarak anılacaktır.)  WİNGS eniyivilla.com internet sitesi üzerinden münferit bireylere veya tüzel kişilere kısa dönem  villa/apart kiralama hizmeti sunan bir kuruluştur. 

ZİYARETÇi 

Terimi, bunlarla sınırlı olmamak üzere sitemizde yayınlanmakta olan hizmet,kiralik villa,apart,konut ve işyeri ya da satın alınabilir diğer materyalleriinceleyen, satın alma veya kiralama talebinde bulunan ya da satın alan veya kiralayan gerçek veya tüzel kişileri ifade eder. 

MÜŞTERİ  

WİNGS aracılığı ile gerçek kişi veya tüzel kişilerin web sitesinde doğrudan bizim üzerimizden ya da kendileri vasıtasıyla hizmetlerimizi sunduğumuz veya sitelerimiz üzerinden dolaylı olarak hizmetlerimizden yararlanan,

villa, apart,konut, ve diğer hizmetlerinin ilanlarını sitemiz aracılığı ile kiralamak üzere sitemizde yayınlayan müşteriyi ifade eder. Müşteriler aynı zamanda kiralama yapan kişilerdir. 


REZERVASYON ÖDEMESİ 

Rezervasyon talebinizin online olarak web sitesi üzerinden alınmasına müteakip tesisin müsaitliği tesis sahibinden teyit edilip tarafınıza ön ödeme bilgilerini içeren bir mail gönderilir,rezervasyon ön ödemesi rezervasyon talebinden sonra en geç 24 saat içerisinde yapılmalıdır.

Rezervasyon yaptığınız tesis ile ilgili toplam rezervasyon bedelinin belli bir tutarı kredi kartı veya banka havalesi ile yapılması gerekmektedir.

Rezervasyon ön ödeme oranı konaklama yapacağınız tesise göre toplam tutarın %20-%50'si arasındadır net ön ödeme tutarını tesisin sayfasında giriş ve çıkış tarihleri seçildiğinde fiyat tablosunda görülebilir. 

Ön Ödemenin tarafımıza ulaşmasına müteakip sisteme kayıtlı e-posta adresinize rezervasyon onayı ve sözleşmeniz iletilmektedir.Kalan ödeme tutarı tesise giriş gününde NAKİT olarak ödenir.

Kiralama bedeli yabancı para birimi ise ve ziyaretçi ödemeyi TL bazında yapmak isterse, merkez bankası günlük satış fiyatı baz alınacaktır. 


HASAR DEPOZİTOSU 

Gerçekleşen tüm Rezervasyonlar için bir hasar depozitosu bedeli tespit edilmiştir, bu rakam apart veya villa çeşitlerine göre 500 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir

Rezervasyonu gerçekleştiren kişi hasar bedelini tesise girişte NAKİT olarak öder .Misafirin tesisten ayrılacağı gün tesis görevlisi odayı kontrol eder, hasar depozitosu geri ödemesi (hasar yoksa) çıkışta ödenir.

Hasar depozitosu sadece villa/apart kiralamalarında alınmaktadır Otel konaklamalarında hasar depozitosu alınmamaktadır.


REZERVASYON İPTAL KOŞULLARI

* Rezervasyon iptalinin mail ya da fax yolu ile bildirilmesi gerekmektedir.

*Rezervasyonun onaylanmasını takip eden 24 saat içerisinde İPTAL gerçekleşirse ziyaretçi ödemiş olduğu kaporayı koşulsuz iade alır.

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 30 gün veya daha uzun süre önce gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %35’ini ödemek zorundadır. Eğer ödemiş olduğu kapora %35'ten fazla ise arada oluşan farkı geri alabilecektir eğer %35'ten daha az ön ödeme yapıldıysa zirayetçi arada oluşan farkı ödemekle yükümlüdür.

* Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 8-29 gün kadar öncesi gerçekleşirse, ziyaretçi,toplam seyahat bedelinin %50'sini ödemek zorundadır. 

*Rezervasyon iptali seyahat başlangıcından 0-7 gün kadar öncesi gerçekleşirse veya ziyaretçi konaklama tesisine giriş yapmazsa toplam seyahat bedelinin %100'ünü ödemek zorundadır. 

* ZİYARETÇİ'nin işbu sözleşmeden kaynaklanan tazminat ödemesini yapmadığı durumlarda, bu ücretler WİNGS tarafından İhtarname yada İcra takibi vasıtası ile yasal olarak 

ZİYARETÇİ‘den talep edilir.Bu gibi durumlarda doğabilecek tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs…)ödenecek ücrete ilaveten ZİYARETÇİ‘den talep  edilmektedir


CAYMA HAKKI

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi’nin (g) bendi uyarınca, Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.


İSTİSNAİ DURUMLAR

* Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savas tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri,salgın hastalıklar(Covid-19 vb) veya rezervasyon sahibinin 1. derece yakın ailesinde vefat gibi durumlarda gerekli belgeler firmamıza sunulduğu takdirde rezervasyon için ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyonda kullanılmak üzere açığa alınır ve yeni yapılacak olan rezervasyonun toplam tutarından düşülerek işlem yapılır.

Yeni yapılacak rezervasyonun toplam tutarı seçilen tesise veya konaklanacak tarihlere göre değişiklik gösterebilir.


CHECK-IN VE CHECK- OUT 

Taşınmazlara giriş (Check-in) saat 16:00’dan sonra, çıkış (Check-out) ise en geç sabah saat 10:00’da olmalıdır. Bu arada kalan zaman dilimi taşınmazların temizliği  ve bir sonraki ziyaretçi’nin girişi için ayrılmıştır. Sadece uygun durumlarda geç çıkış veya erken girişe izin verilir. Bunun haricinde ziyaretçi belirtilen  saatte çıkış yapmak zorundadır. 

Geç çıkış yapıldığı takdirde ziyaretçi bu durumdan kaynaklanabilecek olan kayıpları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 

Mesai saati bitimi olan saat 19:00’dan sonraki (Saat 23:59'a kadar) karşılamalarda, eğer firmanın onayı alınmamış ise WİNGS'in ekstra olarak 190 TL  karşılama ekstra mesai ücreti talep etme hakkı doğar. Bu ücret ödenmeden tesise giriş yapılamaz. ZİYARETÇİ yola çıkmadan önce varış saatini bu saatlere denk getirmekle yükümlüdür.(Saat 23:59'dan sonraki girişler kabul edilmemektedir.) 


TEMİZLİK 

Tüm villa ve apartlar girişte temiz olarak teslim edilir.


KİŞİ SAYISI

Konaklanacak tesiste en fazla konaklayabilecek kişi sayısı internet sitemizde açıkça belirtilmiştir.Ziyaretçi internet sitesinden rezervasyon talebi iletirken konaklayacak kişi sayısını seçmiş ve rezervasyon bu şekilde onaylanmıştır.Ziyaretçinin konaklama yaptığı tesiste kişi kapasitesinin üzerinde konaklama yaptığı tespit edilirse mülk sahibi veya firmamız ek ücret talep edebilir ya da ücret iadesi yapmaksızın Ziyaretçi ve yanında diğer konaklayanların tesisten çıkışını yapabilir.


ÖZEL TALEPLER 

Özel istek ve taleplerinizin rezervasyon esnasında bildirilmesi gereklidir. Özel istek ve taleplerinizin karşılanması için azami gayret gösterileceğini belirtiriz. 


SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 

*İşbu sözleşme web sitemizde açıkça gösterilmektedir https://eniyivilla.com/rezervasyon-kosullari

*Ziyaretçi rezervasyon talep sayfasında sözleşmeyi açıkça görmüş ve koşulları site üzerinde elektronik ortamda onaylamış ve bu şekilde rezervasyon talebini WİNGS'e iletmiştir.

*Ziyaretçi sözleşme’yi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. 

* Ziyaretçi, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteligine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler. 

* Ziyaretçi, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder. 

* WİNGS ve ziyaretçi, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder. 

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir.

hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır. 

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. borçlar kanunu’nun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık 

ve içerik denetimi ziyaretçi tarafından yapılmıştır. işbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri işbu sözleşme’nin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. işbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir. 


FİRMAMIZIN SORUMLULUKLARI

*Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren villaya girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır. 

* Konutta olabilecek aksaklıkları(elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması

sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz. 

* Ziyaretçilerin özel eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin

dikkatli olmalarını öneriyoruz. 

* Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya

jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir. 

* Evde kaynaklanan konaklama konforunu etkileyen arıza 48 saat içerisinde giderilecektir,bu süreyi aşan durumlarda Ziyaretçi'nin kaldığı tesise muadil farklı bir tesise geçme hakkı bulunmaktadır.

* Doğa içerisinde konuma sahip olan tüm villalarımızda düzenli olarak ilaçlama yapılmaktadır. Ancak mevsimsel ve konumları itibari ile çevrede; kelebek,

böcek, sinek,arı,akrep,karınca vs. bulunma ihtimali göz önüne alınmalıdır. Bu durumdan dolayı firmamız sorumlu tutulmayacaktır.


VERGİ VE FATURALANDIRMA

Web sitemizde yayınlanan hiç bir villa, veya apart, firmamıza ait değildir. Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir.

WİNGS, gerçek yada tüzel kişilerin villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracılık konumundadır. Bu nedenle WİNGS sadece komisyon faturası keser. Ziyaretcinin ödediği bedelin belirli bir tutarı komisyon geliridir ve bu gelire istinaden komisyon faturası ibraz etmektedir.  

Ziyaretci tarafından ödenen toplam tutarın firmamız tarafından fatura keşide edilmeyen kalan kısmı villa/apart sahibinin geliridir.

Villa/Apart sahibi vergi mükellefi ise kiralamadan elde ettiği gelire karşılık fatura düzenler aksi durumda kira gelirleri devlete beyannamede bulunarak vergilendirilirler.

WİNGS üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin elde etiği gelir için fatura ibraz etmez, bu durumdan kaynaklı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. 


WİNGS; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından WİNGS'e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir.WİNGS bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. WİNGS aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. WİNGS, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. WİNGS villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık, düşme vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan WİNGS sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan  WİNGS kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Ziyaretçi, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde WİNGS'e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.


ZİYARETÇİNİN SORUMLULUKLARI 

* Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır. 

* Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez.

* Ziyaretçiler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya

özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir. 

* Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise ziyaretçi fazlasını ödemeyi kabul eder.  

*Ziyaretciler 678 sayılı kanun hükmünde kararname, 22 Kasım 2016 tarihli ve 29896 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan Kimlik Bildirme Kanununa göre; 

Villaya girişlerden önce villada konaklayacak tüm kişilerin kimliklerini (Nüfus Cüzdanı,Ehliyet,Pasaport) firma yetkilisine veya firmanın belirlediği kişi 

veya kişilere bildirmek ile yükümlüdür.      

*Ziyaretciler, bu Sözleşme’den kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini WİNGS onayı olmadan devredemezler. WİNGS sözleşme’den kaynaklanan 

hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir. 

*Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi

malı gibi koumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır. 

*Taşınmazın kullanımı için ziyaretçinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve

anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde ziyaretci,

Taşınmaz Sahibi’ne karşı kusuru oranında sorumlu olacak, WİNGS kesinlikle sorumlu olmayacaktır. 

*Taşınmaz esas olarak sadece ziyaretçi ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır.Sözleşme belirtilen kişiler dışında, kişilerin de kullandırılabileceğine 

dair bir şart bulunmadığı takdirde Taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar ziyaretçi tarafından

bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Ziyaretinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin 

verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan ziyaretçinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına 

kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz. 

* Ziyaretçiler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır.

Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında

WİNGS‘İn derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan

WİNGS sorumlu tutulamaz. 

Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır. 

*Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, WİNGS'in önüne geçemediği durumlarda 

WİNGS kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

*Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan WİNGS kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

*Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazıplastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan WİNGS'in kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. WİNGS, müşteriyi  hiçbir zaman, hiç bir şekilde kiraladığı villaya/aparta, WİNGS Firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. WİNGS, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz.

*Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan WİNGS sorumlu tutulamaz. WİNGS, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir 

Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden WİNGS Villa sorumlu tutulamaz. 

*Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan WİNGS kesinlikle sorumlu tutulamaz. 

*Villalarımızın/Apartlarımızın aksi belirtilmediği taktirde yüzme havuzları ısıtmalı değildir. Mevsim şartlarına göre sıcaklıkları değişiklik gösterir, havuz suyu sıcaklığı veya soğukluğu sebebi ile müşterinin havuzu kullanamaması durumunda, WİNGS hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. Müşteri, villayı/apartı kiralamadan önce, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden veya telefonundan hava durumu hakkında bilgi alabilirler. 


HUKUKİ ŞARTLAR 

a. Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler. 

 

(b) Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran Kaş Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir. 

 

(c) Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir. 

 

(d) Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve elektronik ortamda imzalanmıştır. 

 

(e) Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz. 

 

(f) WİNGS İletişim Bilgileri: 

 

Merkez:

 

Wings Seyahat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ni (Kaş V.D. 813 105 78 04 ) Kalkan Mah. Cumhuriyet Cad. No:48/2 Kaş Antalya 

 

Telefon: 0242 252 00 32 

 

E-posta: [email protected]

 

Fethiye Şubesi:Baha Şıkman caddesi no:41/1 Taşyaka Mahallesi Fethiye Muğla

 

Telefon:0252 606 08 76

 

(g) Tüketici İlişkileri: Ziyaretci ile WİNGS arasında çıkabilecek sıkıntıları WİNGS iyi niyet ve dürüstlük kaideleri kapsamında çözmek için her türlü gayreti 

 

sarfedecektir.

Fakat şikayet ve itirazlar içintüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine başvurulabilir. Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca cayma hakkının

kullanılamayacağı istisnai durumlara girmesi sebebiyle- işbu Sözleşme kapsamında ziyaretçinin cayma hakkı bulunmaz. 


(h) eniyivilla.com Üzerinden Yapılan İşlemler ve irade açıklaması niteliğindeki işlemler 6098 sayılı Borçlar Kanunu, Tüketici Mevzuatı ve yürürlükte bulunan sair mevzuat uyarınca Tarafları bağlayıcı irade açıklamaları olarak telakki edilirler. 

 

Yukarıda belirtilen maddelerin doğrultusunda WİNGS para iadesi olmadan kontratı iptal eder. 

 

İş bu sözleşme toplam 5 sayfadan oluşmaktadır. Taraflar bütün sözleşme hükümlerini peşinen elektronik ortamda kabul ettiklerini beyan etmektedirler.