GENEL / Genel
17 Oca 2022
Mavilikler ile Dolu Bir Tatil Yaşayın

Akdeniz Bölgesi genel olarak maviliklerin ve yeşilliklerin bir arada yer aldığı muhteşem bir bölge. Havanın sıcak olma süresinin burada uzun olmasından dolayı da tatil için yer seçimi yapmak isteyenler önceliklerini Kaş Kalkan kiralık villa seçenekleri üzerinden yapıyorlar. Çünkü Kalkan, Antalya içerisinde yer alan ve doğallığı bozulmamış bir bölge. Dolayısıyla burayı ziyaret ettiğinizde kendinizi hiç olmadığı kadar rahat hissetmeyi de başarmış olursunuz.

 

Mavi Mağara

Kalkan’a geldiğiniz zaman başlıca gideceğiniz yerlerden biri Mavi Mağara. Eski dönemlerde içerisinde fokların yaşandığı bilinen mağaranın bu ismi almasındaki temel neden ise denizin dibine yansımış olan güneş ışınlarının ortaya mavi ve parlak şekildeki fosforesson isminde muhteşem bir rengi ortaya çıkartmasıdır. Buraya ulaşım tekneler ile sağlanmakta olup mağaranın uzunluğu 50 metre, genişliği 40 metre ve yüksekliği ise 15 metredir.

 

Kalkan’daki Antik Kentler

Tatil döneminde bir yandan da tarihi güzellikleri keşfetmek istiyorsanız, Kaş Kalkan kiralık villa arayışına girdiğiniz zaman bu yerlere mümkün olduğu kadar yakın lokasyondaki villalar arasından seçiminizi yapmanız tavsiye edilir. Bura yer alan Letoon Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesi içerisinde bulunmaktadır. Xanthos Antik Kenti ise geçmişi M.Ö. 8. yüzyıldaki Likya Birliği’ne kadar dayanmaktadır. Bir diğer antik kent olan Myra Antik Kenti de Bizans döneminden kalan Noel Baba Kilisesi ve Roma döneminden kalan tiyatro, bölgede öne çıkmaktadır.

 

Kalkan’daki Tatilinizi Güzel Geçirmek İçin Kalacağınız Yeri Doğru Seçin

Her ne kadar Kalkan’da konaklamak istediğiniz zaman karşınıza pek çok farklı konaklama alternatifi bulunuyor olsa da bunların arasından seçiminizi nasıl yapacağınız çok önemli. Kendinizi rahat hissetmeyeceğiniz bir yerde kalmak istemiyorsanız, eniyivilla.com içerisinde yer alan Kaş Kalkan kiralık villa çeşitlerini dilediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Gideceğiniz tarihin net olarak belirlenmesi ile beraber o tarih aralığında müsait olan villaların tamamı ekranda listelenecektir. Bu aşamada sizin yapmanız gereken şey ise gideceğiniz kişi sayısına bağlı olarak sizlere sunulan en iyi villaları inceleyerek içlerinden tatile çıkmak için seçeceğiniz villayı kolaylıkla bularak rezerve etmek olacaktır.

Genel

İlginizi Çekebilir
Kaş’taki En Güzel Yerleri Gezin

Kaş’taki En Güzel Yerleri Gezin

Tatil İçin Neden Villa Kiralanmalı?

Tatil İçin Neden Villa Kiralanmalı?

Bodrum’da Ne Yenilir Ne İçilir?

Bodrum’da Ne Yenilir Ne İçilir?

Bodrum’da Doyasıya Vakit Geçirin

Bodrum’da Doyasıya Vakit Geçirin