GENEL / Genel
12 May 2021
Marmaris’te Gezilecek Yerler İle Tatilin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın

Marmaris’te Gezilecek Yerler İle Tatilin Tadını Sonuna Kadar Çıkarın

Pek çok çalışma, işten uzaklaşmanın fiziksel ve psikolojik sağlık yararları olabileceğini göstermiştir. Tatile giden insanlar daha az stres, daha az kalp hastalığı riski, hayata daha iyi bir bakış açısı ve hedeflere ulaşmak için daha fazla motivasyona sahiptir. Tüm bu sebeplerden dolayı yıllık olarak arkadaş veya ailelerinizle tatile çıkmanız önem arz eder. Eğer Marmaris’teki denizi ve sosyal aktiviteleri seviyorsanız tatilinizi burada yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu sebeple bu metinde Marmaris’te gezilecek yerlerden bahsettik.

Marmaris Kalesi

Marmaris Kalesi, Marmaris’in en popüler noktalarından biridir. M.Ö. 1044 senesinde İyonyalılar tarafından kurulan bu kale, hem sahip olduğu tarihi yapısıyla hem de muhteşem manzarasıyla herkesi kendisine davet eder. Bu sebeple Marmaris Kalesi’ni kesinlikle Marmaris’te gezilecek yerlerden biri olarak seçmelisiniz.

Seyahat etmek, kişinin kitaplardan edindiği bilgileri geliştirir. İnsanlar farklı yerlere seyahat ettiğinde fikirleri gelişir. Bizi düşüncede açık fikirli yapar. İnsanların bakış açısını genişletir. İnsanlar bir şeyleri çevremiz açısından ölçmeyi bırakırlar. İnsanlar, bulundukları yerden bağımsız olarak olaylara geniş bir bakış açısı getirebilirler. İnsanların vizyonu genişler ve yeni bilgi sınırları bulurlar. Seyahat etmek aynı zamanda merak uyandırır ve bu da onların bilgilerini arttırır.

Marmaris Milli Parkı (Günnücek)

Muğla’nın il sınırında bulunan bu milli park, günnük ağacı bakımından zengin olmasıyla Günnücek adıyla da anılır. Bu park yeşil ve mavi alanlarıyla gezmesi keyifli ve huzurludur. Bu park Marmaris’ten yalnızca 2 km uzaklıktadır ve sahip olduğu biyoçeşitlilik sayesinde kesinlikle Marmaris’te gezilecek yerler arasındadır.

Kirli havayı solumak, astım ve alerji gibi solunum sorunları yaratabilir. Ayrıca beyninize ulaşan iyi oksijen miktarını da sınırlar, bu yüzden daha az net düşünebilirsiniz. Ağaçlar, kirli havayı taze, temiz oksijene dönüştürmek için güçlü bir yeteneğe sahiptir, bu da ormanları ve parkları tamamen gençleşecek yerler haline getirir. Ormanda bir tatil sırasında temiz, kirli olmayan hava ile dinlenmek tam anlamıyla başınızı temizleyebilir: Oksijen beyninize kontrolsüz bir şekilde akar ve stresten kurtulmanın yanı sıra daha yaratıcı düşünmenin de tadını çıkarabilirsiniz.

Kleopatra Plajı

Marmaris’te gezilecek yerlerden biri de Kleopatra Plajı’dır. 16 kilometre boyunca uzanan bu plaj, yeşil ve mavinin mükemmel bir uyumunu sağlar. Ayrıca plajın çevresinde Cedrae Antik Kenti’nden kalan antik tiyatro da mevcuttur. Tüm bu alanlar sizin gezmeniz için beklemektedir.

Bir ofiste çalışırken, bir masanın üzerine eğilmişken, egzersiz yapma fırsatlarını ihmal etmek kolaydır. Günlük işinizin stresinin üstesinden geldiğinizde, fiziksel uygunluk en önemli öncelik olmaktan çıkar. Eğer egzersize ihtiyacınız varsa ama koşu bandından nefret ediyorsanız, yeşil ve mavinin birleştiği alanlarda bir tatil mükemmeldir. Yürüyüşe çıkmak veya ormanı yürüyerek keşfetmek ve denizde yüzmek tamamen doğal geliyor. Muhteşem manzaraya o kadar odaklanacaksınız ki farkına varmadan gerekli egzersizinizi yapacaksınız.

Marmaris kiralık villa sayfamızdan bölgenin en güzel villalarına ulaşabilirsiniz.

Fosforlu Mağara

Cennet Adası’nda bulunan Fosforlu Mağara, kesinlikle Marmaris’te gezilecek yerlerden biridir. Denizin renginden dolayı bu ismi alan mağara, fosfor özelliği ile herkesi şaşkına çevirebilir. Karadan ulaşım yoktur ancak tekne ile burayı gezmeniz mümkündür.

Tarihi yerlere bir ziyaret ilginç, öğretici ve eğiticidir. Tarih bölümünün bilgisini artırır. Coğrafya kitabı sadece bir ülkenin insanlarının iklimi, alışkanlıkları ve kıyafetlerini anlatır. Marmaris’e giderek hem muhteşem doğal alanları ziyaret edebilir hem de buralarda yerleşim kurmuş pek çok halk hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Marmaris’teki gezilecek yerleri dolaştıktan sonra kiralık villanızda huzur içerisinde dinlenmek isterseniz Villa Kalkan’daki villa seçeneklerini inceleyebilirsiniz. En İyi Villa web sitesindeki villalar, size istediğiniz tüm özellikleri sunar.

 

 

 

 

Genel

İlginizi Çekebilir
Kaş’taki En Güzel Yerleri Gezin

Kaş’taki En Güzel Yerleri Gezin

Tatil İçin Neden Villa Kiralanmalı?

Tatil İçin Neden Villa Kiralanmalı?

Mavilikler ile Dolu Bir Tatil Yaşayın

Mavilikler ile Dolu Bir Tatil Yaşayın

Bodrum’da Ne Yenilir Ne İçilir?

Bodrum’da Ne Yenilir Ne İçilir?