GENEL / Genel
16 Mar 2022
Kaş’taki En Güzel Yerleri Gezin

Büyüleyici bir atmosfere sahip olan Kaş, hem doğal hem de tarihi güzellikleri ile bir kere gelenleri her seferinde buraya gelerek yeni yerleri keşfetmesini sağlıyor. Kimi insanlar Kaş Kalkan kiralık villa seçimini yapmalarından sonra burada yalnızca deniz kum güneş üçlüsünün tadını çıkartabileceklerini düşünebilirler. Gerçekte ise burada zaman geçirecek olan insanların görebilecekleri pek çok farklı güzel yer bulunuyor.

 

Tarihe Ait En Güzel Detaylar

Antiphellos Antik Tiyatrosu, bölgede en fazla ziyaretçi çeken yerlerden bir tanesi. Likyalılar tarafından yapılmış olan bu tiyatro, içerisine girenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Tiyatronun en üst oturma alanlarında ise Kaş ve Meis Adası’nın manzarasını gün batımında izlemek pek çok turistin vazgeçilmezi durumunda. Merkezi bir noktadan Kaş Kalkan kiralık villa seçimini yapan kişiler; el yapımı ürünler başta olmak üzere hediyelik eşya dükkanları, takıcılar ve küçük kafeler ile dolu olan tarihi cumbalı evlere sahip Uzun Çarşı’yı mutlaka ziyaret etmeli. Burada hem diledikleri gibi zaman geçirirken hem de Kaş dönüşü sonrasında en güzel hediyeleri alma imkanına erişmiş olurlar.

 

Kral Mezarı ise aslında Kaş bölgesinin başlangıç noktası olarak görülüyor. Milattan önce 4. yüzyıla ait olduğu bilinen mezar tek bloktan oluşmaktadır. Bloğun batı tarafında kadın figürü bulunurken üst kısmında ise iki adet aslan figürü yer almaktadır. Alt kısmına gelindiği zaman ise 8 satırlık bir kitabenin yanı sıra bir tane erkek, asa ve hüzünlü görünüme sahip bir tane kadın motifini görmek mümkündür.

 

Antik Kentleri Gezin

Gezisi sırasında yalnızca Kaş Kalkan kiralık villa içerisinde zaman geçirmekten ziyade geçmişin izlerini diledikleri gibi görmek istediklerinde burada aradıklarını en iyi şekilde bulacaklardır. Patara Antik Kenti ise bu aşamada plajı kadar ünlü olmasından dolayı ilk sırada kendine yer bulmayı başarıyor. Likya Birliğine başkentliği yapmış olan Patara Antik Kenti, birlik toplantılarının da yapıldığı bir yerdi. Xanthos Antik Kenti ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi içerisinde bulunuyor. Defalarca yıkılmış olan bu kent, her seferinde tekrardan inşa edilmiş. Şimdilerde ise antik kentte var olan güzellikler gelen misafirlere en güzel zamanları geçirmelerini sağlıyor.

 

Kaş’ın Efsanesi

Kaş gezisi esnasında ziyaretçilerin görecekleri detaylar karşısında büyüleneceği şüphe götürmeyen bir gerçek. Ancak burada yer alan Uyuyan Dev efsanesi ise mutlaka buraya gelenlerin dikkat etmeleri gereken bir detay. Kaş’ın etrafını çevrelemekte olan dağ uyuyan bir dev siluetine sahip. Dolayısıyla efsane de burada başlar. Efsanede belirtilerine göre Olimpos tanrılarından bir tanesi balıkçılık yapmakta olan Prometeus’a kızar ve sevgilisiyle onu ayırır. Sevgilisi Meis Adası’na hapsedilen balıkçı pes etmeyerek kayığıyla giderek onu kurtarır. Tanrının buna çok sinirlenmesi sonucunda aşıklardan birini Kaş’ta diğerini Meis’te bir dağa çevirir. O zamandan günümüze kadar da iki sevgili birbirlerine bakarak kavuşacakları günü beklerler. Kaş’a gelenlerinse mutlaka bu dağlara çıkarak muhteşem gün batımı manzarasını izlemesi tavsiye edilir.

 

Kaş’ın En Güzel Yerlerinde Konaklama İmkanı

Her ne kadar Kaş içerisinde birçok konaklama alternatifi insanlara sunuluyor olsa da pek çok kişi artık klasik tarzdaki yerlerde zaman geçirmek istemiyor. Böyle olunca da araştırmalarını Kaş Kalkan kiralık villa konusunda araştırmalara yönlendiriyorlar. Her ne kadar daha önceki zamanlarda bu konuda karşılarına çok fazla alternatif çıkmamış olsa da artık günümüzde çok daha şanslılar. Kaş’ın en güzel bölgelerinde konaklayarak bir yandan da tarihi ve doğal güzellikleri görmek isteyen herkes, eniyivilla.com üzerinden aradıklarını bulmayı başaracaktır.

Genel

İlginizi Çekebilir
Tatil İçin Neden Villa Kiralanmalı?

Tatil İçin Neden Villa Kiralanmalı?

Mavilikler ile Dolu Bir Tatil Yaşayın

Mavilikler ile Dolu Bir Tatil Yaşayın

Bodrum’da Ne Yenilir Ne İçilir?

Bodrum’da Ne Yenilir Ne İçilir?

Bodrum’da Doyasıya Vakit Geçirin

Bodrum’da Doyasıya Vakit Geçirin